Avid Xpress Studio Pro  
 
 NOVINKY
 RECENZE
 HARDWARE
 PORADNA
 LINKY
 


 
 
 
 EDITORIAL
6.1.2006
100 milionů
CEA (Consumer Electronics Association), zabývající se také počítáním prodaných DVD přehrávačů v USA v prosinci oznámila, že od roku 1997 do listopadu 2005 bylo na USA trhu prodáno již neuvěřitelných 100 milionů DVD přehrávačů. (více na thedigitalbits.com). Na výstavě CES 2006, která právě začíná v Las Vegas je pro změnu očekáván počátek startu HD formátu na USA trhu. Společnosti již ohlašují své ediční plány jak na HD-DVD, tak na BR disky. Více v samostatných článcích.
Jakub Vaněk
1.1.2006
Vše nejlepší v roce 2006
přeji všem věrným čtenářům, co na mé stránky zavítali. Věřím, že rok 2006 bude v DVD oblasti velkým rokem změn, přijde BR a HD-DVD, objeví se v tomto formátu řada titulů a vnese to i nový vítr do plachet rozvoje DVD trhu. Pro vás má dobrou zprávu, že se mi zdá se podaří se vrátit k pravidelným příspěvkům na této stránce a tak ji vrátit zpět do aktuálního dění v DVD oblasti. Pěkný nový rok.
Jakub Vaněk
30.12.2004
Vše nejlepší v roce 2005
Objem práce posledních týdnů a měsíců mě stále bohužel nedovoluje se více věnovat psaní na DVDbase. Doufám, že v novém roce 2005 se mi podaří vyřešit i tento problém tak, aby jste měli zase dobrý přísun novinek ze světa DVD. Užijte si poslední dny, hodiny a minuty roku 2004 a vše nejlepší v novém roce 2005.
Jakub Vaněk
4.10.2004
Kam jsem se ztratil?
Kupodivu nikam, ale věnoval jsem se jiným věcem než novinkám na DVDBase.cz. Kromě pracovních projektů a krátké dovolené bych vám doporučil posledních několik čísel časopisu Stereo&Video, kde v pohledním čísle 10 najdete test několika projektorů pro domácí kino (v kosce Hitachi PJ-TX100, Sanyo PLV-Z2, Sharp XV-Z200, Infocus 4805, Epson TW200 a další). V předchozím čísle je to projektor Yamaha DPX-1100 a v čísle 8 pak srovnání několika stolních DVD/HDD rekordérů. Doufám, že alespoň dnešních několik novinek vás potěší.
Jakub Vaněk
28.6.2004
Nezapoměl jsem
Nebojte, nezapomněl jsem na DVDBase, ale poslední týdny mi neumožnili rozumě přidávat novinky na tyto stránky. Teď o víkendu jsem pro vás připravil několik velmi zajímavých novinek, v dalších dnech se budu snažit vrátit do pravidelného rytmu aktualizace.
Jakub Vaněk
 
   

DVD Express CZ
 
Český online obchod s DVD disky, možnost slev díky DVD klubu, je zde k dispozici celé spektrum DVD titulů určených pro čechy.

FilmCity.cz
 
Velmi aktivní internetový obchod, nabízející úplnou nabídku DVD titulů na našem trhu. Navíc nabízí možnost si předobjednat tituly dopředu.

WWW Vltava CZ
 
Je jedním z dominantních online DVD shopů na našem trhu a co se objemu týče, rozhodně patří ke špičce u nás. Kromě DVD disků nabízí poměrně široký další sortiment a zajímavé služby.

DVD Video Shop
 
Další čeký online obchod, zajímavá i netradiční nabídka, zajímavé ceny. Horší grafika.

Warner online obchod
 
Společnost Warner Bros a Warner Music jsou jednim z leadru ve vydavání DVD disků i v našem regionu a asi nejvetším dodavatelem pro čeký trh. Na jejich internetovém servru je také možno si objednat tituly z jejich produkce.

Bonton Home Video online
 
Společnost Bonton Home Video nabízí již na svých stránkách také poměrně obsáhlou nabídku DVD disků pro náš region. Momentalně je obchod podivně funkční.

BestDVD.cz
 
Je již zavedenější DVD shop, který teď změnil kabát a to rozhodne k lepšímu.

Bontonland
 
Bontonlad je obchod specializovaný hlavně na hudbu, nicméně i DVD zde najdete za zajímavé ceny.

Amazon UK
 
Anglická mutace Amazonu, má dobré ceny, relativně slušné ceny za dopravu, k nám odečítá VAT (jak to bude po 1.5 netuším), funguje rychle. K sehnání jsou i tituly, které u nás nejsou s CZ podporou.

Amazon DE
 
Německá mutace Amazonu, má dobré ceny, relativně slušné ceny za dopravu, k nám odečítá VAT (jak to bude po 1.5 netuším), funguje rychle. K dispozici řada titulů s CZ podporou dříve než u nás (Paramoutn, Warner).

Amazom USA
 
Velmi známý online obchod, ceny velmi dobré, široká nabídka titulů. Kromě DVD disků i jiné zboží, hlavně knihy. Obchod má své klony v dalších zemích jako Can, UK, DE, FR... Dodávka z USA chodí spolehlivě cca 1 až 2 týdny.

DVD Empire
 
Další velmi používaný online obchod, dost často se vyplatí porovnání s Amazonem, někdy vyjde levněji. Do Čech chodí bezproblémově do 1 až 2 týdnů.

DVD Planet
 
Další velmi používaný online obchod, poslední dobou se výrazně zlepšíl. Doporučují ho i na TheDigitalBits.

Digital Eyes

Online DVD a (dříve i Laserdisk) obchod, na stránkách je i poměrně dost informací a recenzí jednotlivých disků, jsou zde k dispozici i DTS CD. Obchod je dražší než například Amazon, ale je dobrým zdrojem při rozhodování o koupi nějakého titulu.

DVD World UK
 
Anglický DVD online obchod, ceny jsou poměrně vysoké, nicméně je zde pěkný přehled o vydaných titulech v regionu 2. Byly s ním nějaké problémy s posíláním do Čech.

DVD Street UK
 
Velmi dobře informovaný UK Shop, snaží se i poměrně vypisovat informace o dalších jazykových verzích na disku. Má občas lepší ceny něž Amazon UK a DVDWorld UK.
Momentálně ale neposílá disky do Čech a se zásilkama od něj byl často problém.

Blackstar UK
 
Zajímavý UK shop, který například nabízel akci, že pokud máte film již na VHS, tak byla na stejný na DVD velmi zajímavá cena při vrácení té originální VHS kazety.
Do Čech posílá velmi rychle a spolehlivě, neodpočítává VAT, poslední dobou má velmi zajímavé slevové akce na řadu titulů.

DVD Zone 2
 
Belgický DVD online obchod (z frankofonní zóny), celkem zajímavý, dobře informovaný. Jde na něm sehnat různé mutace disků pro FR. a NL trh, dost často z CZ podporou. Do Čech posílá spolehlivě, má ale velmi drahé poštovné.

DVD Price Compare

Porovnejte před nákupem DVD disků ceny na jednotlivých online DVD obchodech.

Atlantic DVD

Zajímavý shop od klokanů, je veřejným tajemstvím, že jsou tam tituly levné, a hlavně shodné pro R2 a R4 (např. FOX a není to pravidlem, nutno zachovat opatrnost) a že tam vychází dříve než u nás a to i s CZ podporou. Zasílání do Čech je ok, rychlost je cca 1 týden.

EzyDVD

Velký Australský obchod, má zajímavé ceny, občas zajímavější než Atlantic. Jeho problém je zasílání do Čech, kdy to někdy neumožňuje a některým zboží nepřišlo a ztratilo se cestou, reklamace nic moc.

Merlin PL

Velký polský e-shop, kromě DVD má i knihy. Polský trh je větší než náš, navíc řada titulů vychází právě v CZ/PL mutaci. Ceny v PL jsou velmi zajímavé a lepší než u nás. Zasílání do Čech je bezproblémové, balíčky chodí doporučeně.

ISDVD PL

Další Polský DVD shop, velký výběr polských titulů.

Vivid PL

Další Polský DVD shop, vhodné pro ověření např. CZ podpory.

Falco PL

Další Polský DVD shop, prodej DVD-Audio i SACD disků.

DVD Go

Španělský DVD obchod, je občas zajímavé se podívat na další jazykové mutace v R2. Některé tituly od Warneru jsou z této vzdálenosti zajímavé.

RUSCICO

Ruský obchod, kde naleznete řadu titulů, buť vydaných pouze v Rusku, nebo i ty, co vyšly také v R1. Velmi zajímavý seznam.

DVD Best SK

Velmi rozsáhlý Slovenský DVD shop, který má širokou nabídku a vozí i tituly ze zahraničí.

Zone 2 ZA

Z exotické země, Jižní Afriky, je také možné objednat DVD. Mají zajímavé tituly. Objednávat jsem tam zatím nezkoušel. (1 Rand = 3,8 Kč)

TheDigitalBits

Velmi aktuální stránka, autoři mají velmi spolehlivé kontakty do studií, díky kterým mají mnoho velmi horkých a přitom spolehlivých informací.

DVD file

Další velmi aktuální stránka s informacemi o připravovaných DVD discích a nejenom o nich.

dvdfuture.com

Informační stránka o DVD discích, review, rumors informace, novinky.

DVD Review

Popisy DVD disků, informace, úvahy, tiskové zprávy a v neposlední řadě i popis skrytých bonusů na jednotlivých DVD discích.

DVD Answers

Poměrně zajímavá stránka novinkami na DVD pro region 1, 2 a 4. Informace jsou přené a velmi aktuální.

DVD Web (uk)

Anglický web s DVD review na disky v R2 a R1. Zajímavé porovnání a recenze.

R2EasterEggs (uk)

Informace o skrytých bonusel na R2 discích.

Hollywood Tech News from Wired News

Souhrné informace z Hollywoodu z informačního sites Wired News.

Michael D's R4 DVD (au)

Potřebujete vědět, jak vypadá Australské vydání, zda jsou na něm CZ titulky? Pak jste na správné cestě a Michael D's Region 4 DVD Info Page by vám měla pomoci.

Area DVD (de)

Německá informační stránka, přináší informace o titulech v region 1 a 2, a také speciálně na německém trhu.

DVD Inside (de)

Velmi dobře informovaná německá stránka, která se snaží kombinovat dostupné informace.

DVD debate (uk)

Opět velmi dobře informovaná UK stránka. Jsou zde poměrně přesné informace a také porovnání region 1 a 2 titulů, řada detailních informací.

Region 2 Project (uk)

Velmi dobře informovaná UK stránka, má poměrně dost i spoilers informací a informací z BBFC.uk.

Digital-Movie (de)

Další Německá informační stránka, přináší informace o titulech v region 1 a 2, a také speciálně na německém trhu. Je poměrně dobře informovaná a informace jsou poměrně obsáhlé.
Dále je na ní poměrně obsáhlý seznam dalších DVD stránek nejen v Německu, ale i ve světě.

DVD Technical Notes

Oficiální technické specifikace DVD disků.

Secrect Home Theather

Velmi dobře technicky informační stránky, které jsou až k jádru technických problémů, naleznete zde měření či podrobná vysvětlení. Proslavili se hlavně detailním porovnáním progresivních výstupů DVD přehrávačů a popisem jejich chyb. Velmi doporučuji.

Digital Man

Souhrn zajímavých technických informací a rad z oblasti DVD. Je azde i poměrně obsáhlý seznam odkazů na další stránky s problematikou DVD.

DVDR Help Page

Vše o DVD/DVDR/VCD/SVCD/XVCD. Na stránkách je i seznam stolních DVD playerů a jejich kompatibilita s vypalovanými DVD/DVDR/DVDRW/CDR/CDRW disky. Řada dalších informací o region free úpravě. Velmi dobré.

Video decoder SCT

Podrobný popis SCT
Řekněme si, že toto je take velmi užitečný HW, zvlastě proto, že i VHS jsou divně nahrány a signál je nutno uvést do patřičných mezí. Zvláště potěšitelné je to, že se jedná o český výrobek.

DVD Furax FR

Jedná se o francouzské informační stránky o DVD. Jsou zde k dispozici i zajímavé rumors.

DVD Demystified

Stránky Jima Taylora, autora Oficiálních DVD Faq, které jsou obsáhlou studnicí informací o DVD. Je zároveň autorem knihy DVD Demystified, kde jsou k dispozici další informace.

AVS Forum

Pravděpodobně největší diskusní forum o spotřební elektronice na i-netu. Najdete zde informace o většině přístrojů, o řadě problémů. Velmi dobré.

AV Forum

Další diskusní fórum na i-netu se zaměřením na DVD a domácí kino.

Home Theater Forum

Další diskusní fórum o domácím kině. Na stránkách najdete i řadu recenzí na DVD.

Beisammen.de

S našimi evropskými problémy nejlépe asi pomůže německé diskusní fórum. Rozhodně doporučuji.

Home Cinema Fr

Francouzské diskusní fórum je také velmi zajímavé, je daleko bouřlivější než německé a najde se zde několik skupin, které výrazně přestavují např. DVD playery.

Projector Central

Vše o CRT/DLP/LCD/LCOS/DILA projektorech, porovnání, recenze, tabulky, informace. Nejkomplexnější informace.

Cine 4 Home DE

Velmi zajímavé německé stránky od domácím kině, speciálně zaměřené na testy a správné nastavení projektorů. Velmi obsáhlá měření.

Peter Finzel DE

Velmi zajímavé německé stránky od domácím kině, zaměřené na testy projektorů a zároveň autor vydal velmi zajímavý test disk.

DVD Recorders 2003/4

Souhrné stránky o DVD Rekordérech.

DVD diskuse na Okounu

České DVD diskusní fórum na serveru Okoun.cz

Diskuse na Stereomag.cz

České diskusní fórum na serveru Stereomag.cz

Techtronics

Vynikající online obchod, nabízí jak CodeFree DVD přehrávače, prakticky všechny typy, tak i CodeFree kity. Cenově jsou na tom velmi dobře, CodeFree přehrávače jsou pokud to jde i s Macrovision Off a RGB výstupem, kity jsou pouze MOD cipy s přepínáním mezi regiony.

CodeFree DVD

Jedna z firem, která prodává Code Free přehrávače již upravené, nabízí celkem dobrý sortiment upravených přehrávačů a i patřičné upgrade na ně. Cenově jsou hodně drazí.

Planet DVD

Další stránky s Code Free přehrávači a DVD-ROM patchy. Je zde velky vyběr jak kitu pro DVD přehrávače, tak i poměrně rozsáhlý seznam dalších linků buď na prodejce, nebo na další DVD sites. Doporučuji projít. Pro DVD Rom zde mají k dispozici patřičné patche.

DVD CHIP uk

Je dalším velmi dobrým zdrojem pro čipy na úpravu DVD přehrávačů.

Home Cinema

A jeji německá pobočka Home Cinema DE
Další z firem, prodávající CodeFree přehrávače i kity, zajímavá tím, že je ze sousedního Německa. Byli jedni z prvních, ale obávám se, že nyní již nejsou moc aktuální. jejich www site je již hodně dlouho bez update.

DVD Upgrades

Velmi zajímavý prodejce DYI kitů, specializuje se na Pioneer DVD přehrávače, ke kterým dopsal doplněk k jejich FW a rozšířil jejich funkce. Nabízí mimo jiné i SDI výstupy k DVD přehrávačům.

DVD Soft - Olegs Site

Poměrně souhrna stránka s ruzným SW pro DVD ROM mechaniky, at se jedna o SW přehrávače nebo pomocné programy. Najdete zde linky na stazeni napriklad PowerDVD, DeCSS a dalsich utilit.

7th Zone

Dříve DVD Utils
Další velmi obsáhlá stránka z oblasti DVD ROM a SW přehrávačů. Stránky byly přesunuty na novou doménu a podstatně rošířeny. Vřele doporučuji navštívit.

Visual Domain

Stránky s CodeFree upravami pro DVD-ROM a hlavně šikovnými utilitami pro ně. Asi nejzajímavější je komplexní Remote Selector, který umožňuje přepínat regiony volně na některých DVD-ROM přehrávačích a přináší mnoho dalších zajímavých funkcí, jako je nastavování výstupu, vypínání Macrovision či možnost ovládání DVD-ROM přehrávače přes IR ovládání.

The firmware page

Stránky, kde naleznete informace o správném Firmware pro většinu existujících DVD-ROM mechanik. Je to velmi užitečný zdroj informací a doporučuji si ho prostudovat před jakýmikoliv pokusy s DVD-ROM mechanikou.
Stránky mají opět novou adresu, staré www.firmware.com.bi a www.firmware.fr.st už neplatí.

InMatrix

Stránky k vynikajícímu produktu DVD Genie, který umožňuje přepínat regiony ve vašem SW DVD přehrávači.

Region Free DVD

Velmi zajímavá stránka o Region Free kódech pro DVD přehrávače na jejich odblokování pouze pomocí DO. Doporučuji

Zone Selector

Zajímavá utilitka na změnu regionu u DVD-ROM.

Digital Digest

Poměrně obsáhlé souhrné informace o DVD na počítači a jeho možnostech.

Active DVD Resource

Zajímavé komplexní stránky s DVD problematikou. Spísě než CodeFree zde naleznete obsáhlé obecné informace. Součastí i DVD-ROM Guide, kde jsou obsahlé popisy věšiny DVD-ROM mechanik a kitů. Pokud uvažujete o koupi, určitě navštivte tyto stránky.

Upgrade Heaven

Další firma poskytující upgrade na region free a opět z UK. Konkrétní informace o DIY kitech naleznete ZDE.

JvB Upgrades

Další prodejce DYI kitů, nabízí celou škálu i SDI výstupy k DVD přehrávačům.

DVDidle.com

Potřebujete region free DVD-Rom mechaniku v laptopu?, Chcete větší výdrž jeho baterii?. Je tady DVD-Idle a DVD Region Free, které i bez Region Free mechaniky umožní přehrávat disky z různých regionů.

DVDR Help Page

Mnoho informací o region free kódech pro DO pro DVD přehrávače. Řada DVD přehrávačů jde odemknout bez HW zásahu pomocí DO!

   
 
Pipravovan tituly
(pehledov tabulka)
 
STAR ZPRVY
 
2006
Zprvy z ervna
Zprvy z Ledna
2005
Zprvy z jna
Zprvy z Srpna
Zprvy z ervence
 
 
Starší ankety
.

RECENZE

Podrobné informace o titulech
Minority Report
Update 19.3.2003
Rok ďábla
Update 17.3.2003
Nejhorší obavy
Update 3.3.2003
Hranice zoufalství
Update 3.3.2003
Fantom Paříže
Update 13.2.2003
Kostka 2: Hypercube
Update 13.2.2003
.


FILMPUB

FilmPub.cz píše
Team America: Světovej policajt
25.7. 2005
Hard Boiled
19.7. 2005
Od soumraku do úsvitu
14.7. 2005
Cellular
11.7. 2005
Zahulíme, uvidíme
1.7. 2005
Další filmpub články: FilmPub.cz/DVD sekce
.


DVDEXPRESS

Nov na DVDExpress.cz

 
 
 
E-SHOPY

Prodejci a distributoři:
DVD Express CZ
FilmCity
Best DVD
Vltava

DVD Video Shop Hil
Warner CZ
Bonton Home Entertainment
Intersonic Hil
.


DVD-Bazar

DVD-Bazar.CZ
.


CZ INFO LINKY

Informace o DVD:
DVD.CZ
DiViDi.CZ
Film Pub CZ
Film Web CZ
Zona - Netuctové filmy (nejen) na DVD
TIP - DVD, recenze, MP3 přehrávače, novinky, testy
Software DVD
.


DISKUSE

Diskusní kluby Okoun:
DVD diskuse
Diskuse o domácím kině

Stereomag.cz:
Poradna

Videomag.cz:
Diskuse
.


INFO ZAHRANIČI

Najdete v zahraničí:
TheDigitalBits
DVD file
Image Entertainment
Area DVD (de)
Digital-Movie (de)
R2 EasterEggs
DVD zone2

 
 
 
DVD Base 2000-2005 Vechna prva vyhrazena.
Veker obsah podleh autorskmu prvu a jeho pout jinde je mon jen se souhlasem autora.